Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone

Hotel: Zakwaterowanie Umz

Atuty hotelu

Oferta jest dostępna! kod oferty: USRNBW - 4968
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

***

Region:

Opis oferty:

  Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych: Los Angeles - 4 noce część objazdowa , Oxnard - 4 noce część wypoczynkowa).
Hotel na wypoczynek (4 noce Oxnard) - Embassy Suites Mandalay Beach by Hilton

<b>Program</b>:

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Los Angeles. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności przejazd do hotelu w aglomeracji Los Angeles, zakwaterowanie, nocleg. (Tras ok. 30 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie miejsc Los Angeles kojarzonych na całym świecie: dzielnic Hollywood i Beverly Hills. Zatrzymamy się w okolicy Dolby Theatre - miejsca, w którym wręczane są nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwane popularnie Oskarami. Tuż obok znajdują się miejsca wcześniejszych gali - Chiński Teatr Graumana i hotel Roosevelt, a wszystko to mieści się wzdłuż Hollywood Walk of Fame. Przejedziemy słynącą z kwitnącego życia nocnego oraz klubów muzycznych Sunset Boulevard, mijając m.in. Viper Room, Whiskey czy Roxy. Dojedziemy w ten sposób do Beverly Hills, gdzie po sfotografowaniu słynnego napisu z nazwą dzielnicy, odbędziemy spacer ulicą Rode Drive. Będąc jednym z największych skupisk luksusowych butików na świecie, ulica stanowi kwintesencję stylu życia najzamożniejszych części aglomeracji Los Angeles. Stamtąd przejedziemy do pobliskiej dzielnicy Westwood, znanej z drogich apartamentowców oraz miniaturowego cmentarza, będącego miejscem spoczynku licznych gwiazd, jak choćby Dean Martin i Marilyn Monroe. Kolejnym punktem programu będzie Santa Monica z jednym z najsłynniejszych molo na świecie. Położone pięknie na skarpie nad Pacyfikiem miasto słynie z całorocznej wakacyjnej atmosfery i szerokich plaż. Odbędziemy spacer na molo, na którym stoi znak symbolicznie kończący historyczną Trasę 66, a chętni będą mieli sposobność skorzystać z atrakcji lunaparku, będącego ikoną Los Angeles. Zobaczymy również Venice - kurort kojarzony kiedyś z artystyczną bohemą, a dziś z położonym na plaży skate parkiem i budkami ratowników, znanymi z serialu "Słoneczny patrol". Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie centrum Miasta Aniołów. Los Angeles kojarzy się nie tylko jako stolica filmu, ale też jest ważnym miejscem na sportowej mapie świata. Dzięki decyzji MKOl w 2028 r. miasto po raz trzeci będzie gościło Igrzyska Olimpijskie. Zobaczymy Memorial Coliseum - obiekt, na którym w 1932 i 1984 zorganizowano ceremonię otwarcia tej prestiżowej imprezy. Zobaczymy także pobliski University of Southern California - zatopiony w zieleni kompleks pięknych budynków, fontann i pomników. Następnie miniemy halę sportowo-widowiskową Staples Center, na której rozgrywają zespoły NBA i NHL oraz tu właśnie najczęściej wręczane są "muzyczne Oskary", nagrody Grammy. Przejedziemy ulicą Broadway, główną arterią Dzielnicy Historycznej, mijając największe skupisko kin na świecie w latach 30. zeszłego stulecia. Zatrzymamy się przy "perle art deco", budynku Eastern Columbia Lofts oraz przy kultowych kinach Orpheum i Million Dollar Theater. Odwiedzimy pełne znakomitych punktów gastronomicznych Grand Central Market oraz skorzystamy z najkrótszej linii kolejowej świata, Angels Flight. Zobaczymy wspaniały gmach Biblioteki Publicznej oraz podejdziemy na Pershing Square, centralny punkt największego w USA skupiska sklepów jubilerskich, The Jewelry District. Miniemy znakomity przykład sztuki współczesnej - muzeum The Broad, sfotografujemy także jedno z najdoskonalszych dzieł Franka Gehry'ego, halę koncertową Walt Disney Hall. Zwiedzimy jeszcze najstarszą część miasta, wyrosłą wokół kościoła Naszej Pani Królowej Aniołów, któremu Los Angeles zawdzięcza swoją nazwę. Spacerowi po zabytkowej ulicy Olvera towarzyszy nieodparte wrażenie przebywania w Meksyku. Zwiedzimy najstarszy istniejący dom w mieście, Avila Adobe, czas na zakup pamiątek. Następnie przejazd na odpoczynek na plaży Manhattan/Hermosa. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Long Beach/San Pedro i wejście na pokład statku płynącego na wyspę Santa Catalina. Położona w południowej części archipelagu wysp Channel Islands, wyspa od ponad stu lat służy mieszkańcom Los Angeles jako ekskluzywne miejsce ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. W czasach największej świetności - w latach 30. XX w. - wyspa była chętnie wykorzystywanym plenerem filmowym hollywoodzkich reżyserów, jak również miejscem wypoczynku gwiazd. Dopłyniemy do "stolicy" Cataliny, miasteczka Avalon, znanego dzięki okazałemu budynkowi kasyna (Avalon Casino) oraz bogatej ofercie restauracyjno-zakupowej. Możliwość obejrzenia położonego nad zatoką miasteczka z punktu widokowego Buena Vista, czy podejścia do urokliwej Zatoki Zakochanych (Lovers' Cove). W ciągu kilkugodzinnego pobytu na wyspie możliwość plażowania w klubach plażowych np. Descanso Beach (występują nieznaczne opłaty za wejście), lub odbycia trekkingu do Ogrodu Botanicznego Wrigley'a. Powrót statkiem do Long Beach/San Pedro, powrót do hotelu. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowaie, czas na wyprawę do jednego z urokliwszych miejsc w okolicach Los Angeles, Santa Barbary. Położone na "Amerykańskiej Riwierze" miasto może poszczycić się spektakularnym położeniem na zboczach gór, bujną roślinnością i architekturą w stylu hiszpańskim. Zatrzymamy się przy misji św. Barbary, nazywanej "królową misji" ze względu na pełną wdzięku architekturę i malownicze otoczenie. Jest to jedyna misja Kalifornii, która pozostała pod opieką franciszkanów od czasu jej założenia w 1786 r. Zobaczymy także Superior Court - otoczony wspaniałym ogrodem architektoniczny klejnot miasta z salą rozpraw Mural Room i wieżą El Mirador. Obejrzymy też El Presidio de Santa Barbara, ufortyfikowaną osadę wojskową ze zrekonstruowaną kaplicą, Comandancii i Dzielnicach Ojca Ojca, a także rekonstrukcje pomieszczeń, w których kiedyś był porucznik Prezydium dwupiętrowa wieża widokowa i piękny zabytkowy ogród z kłującą gruszką i winogronami. Za skrzydłem północnym znajdują się sady Whittaker z lat 40. XX wieku i stanowisko archeologiczne Ściany Obrony Zewnętrznej Presidio. Wizyta w Santa Barbarze nie mogłaby się odbyć bez degustacji wina w jednej z winnic tego słynnego regionu winiarskiego. W drodze powrotnej zatrzymamy się w ulubionym miejscu gwiazd hollywoodzkim, Malibu. Odwiedzimy jeszcze wzorowaną Willą Papirusów z Herkulanum willę Getty'ego (Getty's Villa). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Oxnard.
Dzień 6-8
wypoczynek na plażach kalifornii.Czas wolny na plażowanie, zakupy. możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: las vegas (2 dniowe), san francisco (2 dniowe), san diego (1 dniowe) -dodatkowo płatne na miejscu.
Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu ok. godziny 10, przejazd na lotnisko w Los Angeles i wylot do Polski.
Dzień 10
Przylot do Polski.

<b>Świadczenia</b>:

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (8) transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 195 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

<b>META Description</b>:

w świecie gwiazd - Beverly Hills i Hollywood • zachwycające wybrzeże Pacyfiku • Santa Monica z najsłynniejszym molo świata • Los Angeles - z nieznanej strony • wyspa Santa Catalina - miejsce wypoczynku gwiazd dużego ekranu • Santa Barbara - kalifornijska riwiera • wypoczynek na plażach Kalifornii !

<b>Wizy</b>:

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

<b>Uwagi do przelotu</b>:

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

<b>Wizy - informacje dla sprzedawców</b>:

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów