Stany Zjednoczone, USA: wycieczki objazdowe, USA: wycieczki objazdowe

Jazz, Country & Rock'n'roll

Atuty hotelu

Pogoda w Nowy Jork (Stany Zjednoczone):

prognoza na 5 dni » kiedy jechać »
Słonecznie
6oC powered by World Weather Online
Oferta jest dostępna! kod oferty: USVITX - MSYRYTM
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

Region:

Stany Zjednoczone /

Opis oferty: :

Nowy Orlean • Laura Plantation • Cajun Country • Grand Coteau • Saint Martinville • Houston • Dallas • Fort Worth • Memphis • Graceland • Nashville • Chattanooga • Lookout Mountain • Cherokee Indian Village • AtlantaPołudniowy wschód Stanów Zjednoczonych to miejsce narodzin nowych rodzajów muzyki, ogromne metropolie, małe miasteczka i zachwycająca przyroda. Na trasie są miejsca związane z narodzinami country, jazzu i rock'n'rolla, a także te, które wpłynęły na historię dawną i najnowszą tej części świata. Wiele punktów programu to w świadomości obcokrajowców symbole Ameryki: Memphis, Nowy Orlean, Chattanooga, studia CNN, Houston z Centrum Lotów Kosmicznych, Graceland z willą Elvisa Presley'a czy Nashville z Country Music Hall of Fame and Museum. Trasa w Stanach Zjednoczonych: ok. 3000 km i przelot wewnętrzny.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Nowego Orleanu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. NOWY ORLEAN :

Śniadanie. Zwiedzanie NOWEGO ORLEANU - miasta, w którym narodził się jazz. Założone na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat dość szybko rozwinęło się dzięki dobremu położeniu przy ujściu Missisipi. Niezwykły charakter miastu nadaje wielokulturowość, która od początku jego istnienia tworzy unikalną atmosferę. Zwiedzanie: francuska dzielnica z pięknymi domami z koronkowymi, żelaznymi balkonami i jej centralna część: Jackson Square, gdzie przy filiżance kawy można posłuchać jazzu, Saint Louis Cathedral - jedna z najstarszych katedr USA, muzeum Historic New Orleans Collection, w którym wśród licznych eksponatów jest zachowany dokument poświadczający zakup Luizjany z 1803 r., Historic French Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków - m.in. muffuletty. Spacer po French Quarter - sercu Nowego Orleanu, gdzie wieczorami w barach i na ulicach rozbrzmiewa jazz. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny rejs statkiem po jednej z największych rzek świata - Missisipi. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. LAURA PLANTATION - CAJUN COUNTRY - GRAND COTEAU - ST. MARTINVILLE :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do LAURA PLANTATION - historycznej plantacji trzciny cukrowej. Położona nad brzegiem Missisipi w czasach swojej świetności zajmowała ok. 120 ha. Zwiedzanie: Maison Principale wybudowany w 1805 r., ogrody i baraki, w których mieszkali niewolnicy, a później pracownicy plantacji. Przejazd do CAJUN COUNTRY - krainy, gdzie czas zatrzymał się wiele lat temu. Region jest znany ze staroświeckich, oddalonych od miast osad, porozrzucanych po mglistych mokradłach, gdzie cywilizacja nie zapuściła korzeni. Wizyta w GRAND COTEAU, który wśród malowniczego krajobrazu wyróżnia się bielonymi zabudowami i olśniewającą kaplicą. Następnie wizyta w ST. MARTINVILLE - nazywanym w przeszłości małym Paryżem, ze względu na napływ Francuzów uciekających przed rewolucją - w Evangeline Oak Park, miejscu, do którego przybyła Emmeline Labiche, pierwowzór bohaterki poematu "Evangeline" H. W. Longfellowa, rośnie sławny Evangeline Oak. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. HOUSTON - DALLAS - FORT WORTH :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do HOUSTON - największego i najbardziej kosmopolitycznego miasta w stanie Teksas. Houston ma 11-kilometrowy system łączników i tuneli, który pozwala pieszym unikać upałów i częstych deszczów. Kwitnie tu też bogate życie kulturalne: wspaniała orkiestra symfoniczna, zespół baletowy, opera, liczne muzea i jedna z najlepszych scen teatralnych w kraju. Wizyta w Centrum Lotów Kosmicznych im. Lyndona B. Johnsona. Centrum kontroli agencji NASA koordynuje i monitoruje wszystkie załogowe loty kosmiczne USA, a także szkoli astronautów. Na terenie ośrodka znajduje się Lunar Receiving Laboratory, gdzie są przechowywane próbki gruntu i skał księżycowych - kwarantannę przechodzili tu astronauci powracający z Księżyca. Godne uwagi jest też interaktywne muzeum lotów kosmicznych Space Center Houston, które powstało we współpracy z wytwórnią Disneya. Spacer po Downtown z licznymi restauracjami i sklepikami, które na miejsce głównej siedziby wybrało wiele znanych firm i koncernów. Przejazd do DALLAS - miasta założonego w 1. poł. XIX w. Handlowano tu głównie bawełną, a potem ropą naftową. Dziś miasto znane jest z zamachu na życie prezydenta Kennedy'ego. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczór w dzielnicy Stockyards w FORT WORTH, gdzie znajduje się największy na świecie bar country. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. DALLAS - MEMPHIS :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po DALLAS. Wizyta w Sixth Floor Museum, znajdującym się w budynku Texas School Book Depository na szóstym piętrze. Z tego miejsca został śmiertelnie postrzelony prezydent J.F. Kennedy. Zgromadzono tu wiele przedmiotów związanych z zamordowanym prezydentem Kennedym i samym zamachem. Częścią wystawy jest okno, z którego padły śmiertelne strzały, a wyświetlany film przybliża moment zamachu. Wyjazd do MEMPHIS, stolicy rock'n'rolla, a także kolebki bluesa i soulu, miasta, w którym Elvis nagrał swoją pierwszą płytę. Memphis, położone w delcie Missisipi, jest jednym z urokliwszych miejsc Południa. Niezapomnianym widokiem są zachody słońca nad szeroką, majestatyczną Missisipi. Spacer po śródmieściu z pięknymi budynkami z czasów upraw bawełny, Beale Street, która swą sławę zawdzięcza kulturze afroamerykańskiej i Sun Studio, gdzie Elvis Presley nagrał pierwsze utwory. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRACELAND - NASHVILLE :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRACELAND. Zwiedzanie legendarnej posiadłości Elvisa Presleya, którą kupił mając 22 lata, w eleganckiej wówczas dzielnicy: hawajski Jungle Room, granatowo-cytrynowy TV Room, w którym są wyświetlane programy z lat 70., Trophy Room z pamiątkami po Królu oraz Elvis Presley Automobile Museum z gadżetami i różowym cadillakiem. W sąsiedztwie posiadłości powstały motele, bary szybkiej obsługi i sklepiki z pamiątkami. Przejazd do NASHVILLE, mekki miłośników muzyki country, stolicy stanu Tennessee i finansowego centrum środkowego południa USA. Spacer po Broadway i Second Avenue z licznymi restauracjami, barami, knajpkami honky-tonks i sklepikami z pamiątkami. Zwiedzanie Country Music Hall of Fame - największej atrakcji Nashville. Muzeum wybudowane na planie klucza wiolinowego przyciąga turystów z całego świata. Szafy grające z muzyką country, bluegrassem, kowbojską, muzyką Cajun i innymi, stroje sceniczne i osobiste przedmioty wielu gwiazd, wystawy multimedialne Hall of Fame to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników amerykańskiej muzyki popularnej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. CHATTANOOGA - LOOKOUT MOUNTAIN - CHEROKEE INDIAN VILLAGE :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum CHATTANOOGA, malowniczej miejscowości nad rzeką Tennessee, kojarzonej z utworem "Chattanooga Choo-Choo". Spacer po dzielnicy finansowej z eleganckimi budynkami z XIX i XX w. Następnie w programie Southern Railroad Terminal, czyli słynne Choo-Choo - dawny dworzec zamieniony na hotel. Przejażdżka prawdziwą koleją parową, która pozwala przenieść się w czasie, a piękny krajobraz dostarcza dodatkowych wrażeń (płatne na miejscu). Przejazd do LOOKOUT MOUNTAIN i wjazd na szczyt kolejką o najbardziej stromej trasie na świecie. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na malownicze zakola rzeki, miasto, a w pogodny dzień na 7 stanów. Przejazd do CHEROKEE INDIAN VILLAGE, miejsca poświęconego historii plemienia Czerokezów. Wizyta w muzeum - wiosce utrzymanej w XVIII-wiecznej scenerii; ówczesne wioski liczyły zazwyczaj po kilkadziesiąt chat. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. ATLANTA :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum ATLANTY, stolicy stanu Georgia, nowoczesnego miasta z połyskującymi w słońcu drapaczami chmur. Atlanta należy do najważniejszych centrów amerykańskiego biznesu, mają tu siedziby najbogatsze spółki, m.in. Home Depot i Coca-Cola. Wizyta w CNN Center, skąd relacjonuje się najważniejsze wydarzenia. Mieszczą się tu studia: CNN, Headline News i CNN International. Zwiedzanie: Sweet Auburn z Martin Luther King Jr National Historic Site, Midtown z potężnymi drapaczami chmur, Buckhead, gdzie znajdują się rezydencje sławnych ludzi oraz wiele eleganckich centrów handlowych i hoteli. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

10. DZIEŃ.:

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

8 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • przelot: Polska-Nowy Orlean, Atlanta-Polska • transfery • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejsy, lokalni przewodnicy ok. 350 USD, dzieci do 12 lat: ok. 300 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłata fakultatywna: wieczorny rejs po Missisipi: ok. 60 USD, dzieci do 12 lat: ok. 40 USD.Wizy: Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) jest dostępny dla obywateli Polski. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https:pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/Napięcie w gniazdkach elektrycznych wynosi 120 V, wtyczki polskich urządzeń elektrycznych nie pasują do gniazdek amerykańskich.

Stany Zjednoczone, USA: wycieczki objazdowe - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  20°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  76%
  widoczność:
  16 km
  ciśnienie:
  1023hPa
  wiatr:
  295°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:41
  zach. słońca:
  20:05
 • Częściowe zachmurzenie
  min.10°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  329°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:40
  zach. słońca:
  20:06
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.13°C max.24°C
  opady:
  0.2 mm
  wiatr:
  315°   10 km/h
  wsch. słońca:
  05:39
  zach. słońca:
  20:07
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.12°C max.19°C
  opady:
  1.7 mm
  wiatr:
  272°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:38
  zach. słońca:
  20:08
 • Częściowe zachmurzenie
  min.12°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  220°   12 km/h
  wsch. słońca:
  05:38
  zach. słońca:
  20:09

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów